На жаль, при занятті підприємницькою діяльністю нерідко трапляється так, що доводиться застосовувати процедуру ліквідації фізичної особи-підприємця.
Ліквідація ФОП (в Україні також часто вживається абревіатура ФОП — фізична особа-підприємець) здійснюється відповідно до законодавства України, а саме: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та іншими нормативно-правовими актами.
Почати цей процес досить легко, але варто заздалегідь попередити, що при відсутності знання законодавства і можливості оптимізувати процедуру, ліквідація підприємства може затягнутися на роки і спричинити за собою безліч негативних наслідків і незручностей.
Саме тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої юридичної фірми, які допоможуть провести ліквідацію ФОП в Києві протягом короткого терміну і з мінімальними втратами вашого часу і фінансів.
ПРОЦЕС ЛІКВІДАЦІЇ ФОП
1. Подача заяви
Для початку необхідно подати заяву про припинення діяльності фізичної особи-підприємця до відповідного органу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за місцем реєстрації. З цього моменту запускається процес ліквідації ФОП.
Далі в електронній формі відомості потрапляють до податкової інспекції та Пенсійного фонду, але варто пам’ятати, що система електронного обміну інформацією в Україні діє недавно, і дуже часто відбуваються збої в роботі баз даних, тому бажано повідомити всі вищезазначені державні органи. У разі наявності у фізичної особи-підприємця ліцензій, їх необхідно анулювати.
2. Закриття рахунків в банках, погашення заборгованостей
Після повідомлення податкової інспекції і Пенсійного фонду про те, що розпочато ліквідація ФОП, потрібно закрити поточні рахунки в банківських установах, знищити печатку, повідомити кредиторів, погасити всі заборгованості по сплаті податків, здати всі звіти і очікувати проходження перевірок в органах податкової інспекції та Пенсійного фонду .
3. Проходження перевірки в податковій та Пенсійному фонді
Податкова інспекція перевіряє наявність і правильність всіх документів, сплату всіх податків, відсутність боргів перед бюджетом, а після видає довідку 22-ОПП про відсутність заборгованості. Аналогічну перевірку проводить Пенсійний фонд і також видає довідку про відсутність заборгованості.
Виходячи з практики, ми можемо сказати, що очікування перевірки може затягнутися не на один рік в силу завантаженості відповідних державних органів. При цьому, нашим законодавством не передбачені граничні терміни проведення аудиту. Наші фахівці допоможуть вам в найкоротші терміни пройти аудит з найбільш позитивним для вас результатом.
4. Винятки з реєстру
Після проходження аудиту податкова інспекція видає фізичній особі-підприємцю документи, що підтверджують проходження перевірки, які потрібно здати в орган реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для виключення з реєстру. Лише після цього ліквідація ФОП (ФОП) вважається завершеною.
Слід зазначити, що точні терміни завершення процедури ліквідації ФОП складно спрогнозувати, так як час виконання робіт безпосередньо залежить від багатьох факторів, в тому числі і від оперативності роботи органів податкової інспекції, Пенсійного фонду. У середньому процедура ліквідації триває від 4 місяців до одного року.
Для оперативного проведення ліквідації та щоб уникнути негативних наслідків у вигляді штрафів рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які мають багаторічний досвід успішної роботи в даному напрямку. Це допоможе вам заощадити кошти і час.