На жаль, при занятті підприємницькою діяльністю нерідко трапляється так, що доводиться застосовувати процедуру ліквідації фізичної особи-підприємця.

Ліквідація ФОП (в Україні також часто вживається абревіатура ФОП — фізична особа-підприємець) здійснюється відповідно до законодавства України, а саме: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та іншими нормативно-правовими актами.

Почати цей процес досить легко, але варто заздалегідь попередити, що при відсутності знання законодавства і можливості оптимізувати процедуру, ліквідація підприємства може затягнутися на роки і спричинити за собою безліч негативних наслідків і незручностей.

Саме тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої юридичної фірми, які допоможуть провести ліквідацію ФОП в Києві протягом короткого терміну і з мінімальними втратами вашого часу і фінансів.

ПРОЦЕС ЛІКВІДАЦІЇ ФОП

1. Подача заяви

Для початку необхідно подати заяву про припинення діяльності фізичної особи-підприємця до відповідного органу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за місцем реєстрації. З цього моменту запускається процес ліквідації ФОП.

Далі в електронній формі відомості потрапляють до податкової інспекції та Пенсійного фонду, але варто пам’ятати, що система електронного обміну інформацією в Україні діє недавно, і дуже часто відбуваються збої в роботі баз даних, тому бажано повідомити всі вищезазначені державні органи. У разі наявності у фізичної особи-підприємця ліцензій, їх необхідно анулювати.

2. Закриття рахунків в банках, погашення заборгованостей

Після повідомлення податкової інспекції і Пенсійного фонду про те, що розпочато ліквідація ФОП, потрібно закрити поточні рахунки в банківських установах, знищити печатку, повідомити кредиторів, погасити всі заборгованості по сплаті податків, здати всі звіти і очікувати проходження перевірок в органах податкової інспекції та Пенсійного фонду .

3. Проходження перевірки в податковій та Пенсійному фонді

Податкова інспекція перевіряє наявність і правильність всіх документів, сплату всіх податків, відсутність боргів перед бюджетом, а після видає довідку 22-ОПП про відсутність заборгованості. Аналогічну перевірку проводить Пенсійний фонд і також видає довідку про відсутність заборгованості.

Виходячи з практики, ми можемо сказати, що очікування перевірки може затягнутися не на один рік в силу завантаженості відповідних державних органів. При цьому, нашим законодавством не передбачені граничні терміни проведення аудиту. Наші фахівці допоможуть вам в найкоротші терміни пройти аудит з найбільш позитивним для вас результатом.

4. Винятки з реєстру

Після проходження аудиту податкова інспекція видає фізичній особі-підприємцю документи, що підтверджують проходження перевірки, які потрібно здати в орган реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для виключення з реєстру. Лише після цього ліквідація ФОП (ФОП) вважається завершеною.

Слід зазначити, що точні терміни завершення процедури ліквідації ФОП складно спрогнозувати, так як час виконання робіт безпосередньо залежить від багатьох факторів, в тому числі і від оперативності роботи органів податкової інспекції, Пенсійного фонду. У середньому процедура ліквідації триває від 4 місяців до одного року.

Для оперативного проведення ліквідації та щоб уникнути негативних наслідків у вигляді штрафів рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які мають багаторічний досвід успішної роботи в даному напрямку. Це допоможе вам заощадити кошти і час.

 

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *