Червона площа Москва
Згадати все: чи потрібен нам політичний союз з Росією?

Ще Тарас Григорович Шевченко дав своєрідний аналіз політичному союзу з Росією у вірші «Розрита Могила».
 
«Ой Богдане, нерозумний сину!
Подивись тепер на матір, на свою Вкраїну,
що колишучи, співала про свою недолю,
що співаючи ридала, виглядала волю.
Ой Богдане! Якби знала у колисці б задушила, під серцем приспала.
Степи мої запродані, сини мої на чужині, на чужій роботі.
А тим часом перевертні нехай підростають,
та поможуть москалеві господарювати,
та з матері полатану сорочку знімати…»
 
Нам потрібен політичний союз з Європою та економічне співробітництво з Росією. 25 грудня 1979 року Москва вирішила на штиках внести в Афганістан соціалізм, про який 98% його
населення і не просили, і не мріяли (там тоді було тільки 2% комуністів). Ось публікація з обласної газети на початку 90-х років: «Через Афганістан пройшли 641 тисяча радянських людей, з них 160 тисяч українців. Загальні безповоротні втрати – 14 453 чоловік (з них 3380 – з України). Вбито у бою – 9511, померло від ран – 2386, померло від хвороб – 817, загинули в аваріях, пригодах, самогубств – 1739. Стали інвалідами із України – 3650. Втрата техніки – 118 літаків, 333 гелікоптера, 147 танків, 1314 бронетранспортерів і БМП, 433 гармати, 1138 радіостанцій, 510 інженерних тягачів, 11 300 бензовозів і автомобілів.
 
Вартість одного бойового літака складала приблизно 30 млн. доларів США, вертольота – 10 млн. доларів, танка –  до 2-х млн. доларів, бронетранспортера – 1 млн. доларів. Один американський долар коштував тоді 63 копійки. Війна коштувала щорічно 3 млрд. рублів для бюджету Союзу, як зараз стверджують російські медіа. Для порівняння: тоді будівництво 70-квартирного житлово-будівельного кооперативу коштувало приблизно 1,2 мільйона рублів, а це у свою чергу приблизна вартість 2-х танків.
 
А всього було 9 років непотрібної ані радянським, ані афганськім людям війни. Добре, що ми були поза політичним союзом з росіянами у буремні 90-ті, а то б і в Чечні воювали. Адже з 1945
по 1991 рік Москва вела війни в 30 країнах світу, на що було витрачено десятки мільярдів доларів. Цю інформацію, до речі, озвучували самі військові по радіо «Голос Росії».
 
Тільки в минулому році Володимир Путін списав 10 млрд. доларів Афганістану і 10 млрд. африканським країнам боргів за озброєння часів Радянського Союзу. А декілька років тому списали 10 млрд. і 8 млрд. доларів відповідно В’єтнаму та Іраку. Для утримання територій, завойованих російськими царями за тисячоліття, можуть бути війни подібні чеченській. А ми вже, як на мене, навоювались за Росію. Навіть, скажу більше: по чесному Росія повинна оплачувати компенсацію – пільги і квартири учасникам бойових дій, адже саме по наказу з Москви українців відправляли в Афганістан. Аналогічно і з Чорнобилем. Наказ проводити небезпечний експеримент поступив від надміру самовпевнених науковців Академії Наук з білокам’яної.
 
Зараз Україна знов постала перед геополітичним вибором – куди йти? Адже більшості зрозуміло, що рухатися у власному фарватері, так би мовити, безвекторно ми просто не зможемо. Вищенаведена інформація – це скоріш нагадування про те, чого не варто повторювати.
 
У своєрідному заключному слові хотілось би додати, що 4 січня о 22:00 на тому ж таки радіо «Голос Росії» була озвучена теза, що нашому північному сусідові слід готуватися до можливої війни на півдні в 2014 році. І саме тому на 2013 рік збільшили військові витрати з 3,5% до 5% ВВП. Це понад 5 млрд. доларів. Висновки, як-то кажуть, робіть самі.
 
Автор: пенсіонер Юрій, село Дмитрівка
Фото: Макеевка-INFO

Категории: 

Похожие материалы