Валерій Шептуха Моя Донеччина
Валерій Шептуха написав книгу про газету «Донеччина»

У четвер, 7-го лютого, в обласній бібліотеці ім. Крупської відбулась презентація книги відомого донецького журналіста Валерія Шептухи «Моя Донеччина». 
 
Ця книга – про газету з багатою історією. З'явившись на світ у квітні 1936 року під назвою «Колгоспник Донеччини», газета відродилась після Другої світової війни як «Радянська Донеччина», а з 1991 року і по сьогодення виходить під назвою «Донеччина». Слід додати, що це єдина обласна україномовна газета.
 
Книга присвячена всім тим, хто грав активну роль в житті видання, її творцям і читачам.
 
Презентація розпочалась з хвилини мовчання. Так присутні вшанували пам'ять Петра Васильовича Новикова, який керував газетою в період з 1979 по 1992 роки. Згадали також і інших причетних до газети людей, журналістів і письменників. Серед яких – Вікторія Кульчицька, Сергій Волков, Роза Іванченко, Микола Солдатенко, Лариса Салій і Лариса Овчаренко, Борис Мосьпан та інші.
 
Одному з перших слово було надане головному редактору газети Ігорю Зоцу. Характеризуючи його, як стійку к будь-яким ситуаціям людину, Валерій Сергійович розповів присутнім в залі історію. Як одного разу редактор не тільки витримав, а і зовсім не помітив падіння на свою спину величезного каменю. Заразом згадали і відомого в Україні політика, що свого часу знепритомнів від попадання в нього курячим яйцем.
 
Добрий настрій і тепла атмосфера царювала впродовж всієї презентації. Так член Національної спілки письменників України Павло Кущ, розповідаючи всім відому історію про песиміста і оптиміста, додав ще один тип людини. Який пропонує брати одразу повну пляшку і не заморочуватися з тим, чи стакан напівпорожній, чи наполовину повний. На думку письменника, до такого типу належить і автор книги Валерій Шептуха (звісно, в метафоричному плані).
 
Також багато приємних слів автор почув в цей день від колег по журналістському цеху, вдячних читачів та інших небайдужих до українського слова людей.
 
Закінчилась презентація запальним виконанням українських народних пісень ансамблем «Шахтарочка».
 
Автор: Артур Біберін
Фото: Артур Біберін / Макеевка-INFO


Похожие материалы