Розглянемо етапи припинення діяльності фізичної особи-підприємця докладно
Розглянемо етапи припинення діяльності фізичної особи-підприємця докладно

На жаль, при занятті підприємницькою діяльністю нерідко трапляється так, що доводиться застосовувати процедуру ліквідації фізичної особи-підприємця.

Ліквідація ФОП (в Україні також часто вживається абревіатура ФОП - фізична особа-підприємець) здійснюється відповідно до законодавства України, а саме: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та іншими нормативно-правовими актами.

Почати цей процес досить легко, але варто заздалегідь попередити, що при відсутності знання законодавства і можливості оптимізувати процедуру, ліквідація підприємства може затягнутися на роки і спричинити за собою безліч негативних наслідків і незручностей.

Саме тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої юридичної фірми, які допоможуть провести ліквідацію ФОП в Києві протягом короткого терміну і з мінімальними втратами вашого часу і фінансів.

ПРОЦЕС ЛІКВІДАЦІЇ ФОП

1. Подача заяви

Для початку необхідно подати заяву про припинення діяльності фізичної особи-підприємця до відповідного органу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за місцем реєстрації. З цього моменту запускається процес ліквідації ФОП.

Далі в електронній формі відомості потрапляють до податкової інспекції та Пенсійного фонду, але варто пам'ятати, що система електронного обміну інформацією в Україні діє недавно, і дуже часто відбуваються збої в роботі баз даних, тому бажано повідомити всі вищезазначені державні органи. У разі наявності у фізичної особи-підприємця ліцензій, їх необхідно анулювати.

2. Закриття рахунків в банках, погашення заборгованостей

Після повідомлення податкової інспекції і Пенсійного фонду про те, що розпочато ліквідація ФОП, потрібно закрити поточні рахунки в банківських установах, знищити печатку, повідомити кредиторів, погасити всі заборгованості по сплаті податків, здати всі звіти і очікувати проходження перевірок в органах податкової інспекції та Пенсійного фонду .

3. Проходження перевірки в податковій та Пенсійному фонді

Податкова інспекція перевіряє наявність і правильність всіх документів, сплату всіх податків, відсутність боргів перед бюджетом, а після видає довідку 22-ОПП про відсутність заборгованості. Аналогічну перевірку проводить Пенсійний фонд і також видає довідку про відсутність заборгованості.

Виходячи з практики, ми можемо сказати, що очікування перевірки може затягнутися не на один рік в силу завантаженості відповідних державних органів. При цьому, нашим законодавством не передбачені граничні терміни проведення аудиту. Наші фахівці допоможуть вам в найкоротші терміни пройти аудит з найбільш позитивним для вас результатом.

4. Винятки з реєстру

Після проходження аудиту податкова інспекція видає фізичній особі-підприємцю документи, що підтверджують проходження перевірки, які потрібно здати в орган реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для виключення з реєстру. Лише після цього ліквідація ФОП (ФОП) вважається завершеною.

Слід зазначити, що точні терміни завершення процедури ліквідації ФОП складно спрогнозувати, так як час виконання робіт безпосередньо залежить від багатьох факторів, в тому числі і від оперативності роботи органів податкової інспекції, Пенсійного фонду. У середньому процедура ліквідації триває від 4 місяців до одного року.

Для оперативного проведення ліквідації та щоб уникнути негативних наслідків у вигляді штрафів рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які мають багаторічний досвід успішної роботи в даному напрямку. Це допоможе вам заощадити кошти і час.

Категории: 

Похожие материалы

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china